استانداردهای تولید پارکت لمینت

اهمیت استانداردهای پوشش کف لامینت تا حدی است که برای استانداردهای اروپایی و آمریکایی تدوین شده است  در این مقاله به استاندارد اروپایی European Standard EN 13329:2000 می پردازیم .

پنج استاندارد برای پارکت لمینت وجود دارد که به شرح ذیل می باشند :

استاندارد AC1  :  لمینت های با این استاندارد برای مصارف خانگی با تردد پایین طراحی شده اند و مناسب اتاق خواب هستند . اثر وزن مبلمان در این لمینت ها دیده خواهد شد . عمر این پارکت لمینت ها نزدیک به پنج سال است.

استاندارد AC2  : این لمینت ها نیز برای مصارف خانگی تولید می شوند لکن برای مکان های با تردد بالا مانند پذیرایی مناسب می باشند . اثر وزن مبلمان در این لمینت ها دیده خواهد شد . عمر این پارکت لمینت ها نزدیک به پنج سال است.

استاندارد AC3 : این لمینت ها مناسب مکان ها با تردد بالا هستند و می توان از آنها درورودی ها ، راه روها و امکان تجاری کم تردد استفاده نمود . اثر وزن مبلمان در این لمینت ها نباید بماند . عمر این پارکت لمینت ها با نگهداری مناسب بیش از ده سال است .

استاندارد AC4 : این لمینت ها مناسب مغازه ها و اماکن تجاری کم تردد هستند و از دوام بالای برخوردار می باشند و اثرات وزن مبلمان در آنها دیده نخواهد شد . این لمینت ها برای ادارات کوچک و فروشگاه های کوچک مناسب هستند . عمر این پارکت لمینت ها نزدیک بیست سال است .

استاندارد AC5 : دارای بالترین درجه دوام می باشند و برای اماکن تجاری پرتردد مانند فروشگاه های زنجیره ای مناسب هستند . اثرات وزن مبلمان در آنها دیده نخواهد شد .

  استفاده از استاندارد AC1 و AC2 پیشنهاد نمی شود . پیشنهاد دکوزیبا استفاده از پارکت لمینت های با استاندارد های AC3 و AC4 است که دوام بالای دارند و حاکی از کیفیت و توان تولید کننده آنها نیز است . اگر پارکت لمینتی فاقد این استانداردها بود هرگز آنها را خردیداری نکنید .

/ 1 نظر / 72 بازدید
دانشجویان مهرآیین

استاد خاک پاتیم نمرات رو زودتر بزن مردیم از استرس و آشفتگی![نگران]